Absenta menstruatiei?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11605220015 cu 3 ani in urma.

Buna seara! Am aflat acum o luna, la inceputul lui octombrie, ca am contactat virusul Epstein Bar si ca sufar de mononucleoza. Menstruatia nu imi venea regulat pana in august (precizez ca am 18 ani si am inceput sa am contact sexual din luna martie, protejat de fiecare data, iar asta am considerat ca ar fi cauza), cand mi-a venit in data de 8, urmand ca in septembrie si octombrie sa imi vina tot in data de 8. Ultimul contact sexual l-am avut acum 2 saptamani, protejat, dar menstruatia nu a aparut inca. Intrebarea mea este daca infectia cu acest virus are legatura cu intarzierea menstruatiei? Tin sa precizez ca am dureri abdominale in partea inferioara si crampe.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504