a trecut aproape 2 luni de la ultima menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de andreeaandre cu 10 ani in urma.

buna ziua am 20 de ani si de cand ma stiu mi-a intarziat ciclul cateva zile,dar in luna mai nu mi-a venit deloc,am facut un test de sarcina,desi am facut sex protejat ,si a iesit negativ.luna viitoare ,iunie mi-a venit ciclul cu intarziere de 2 saptamani,luna trecuta(iulie) trebuia sa imi vina in 14 si nimic,iar luna asta (august) la fel.nu stiu ce sa cred,am facut doar sex protejat,ce se intampla? sunt foarte ingrijorata...

Raspunsuri (3)

Ivan

acum 10 ani

Lipsa menstruatiei nu e neaparat o sarcina, poate si vreo boala ceva sa fie. Neaparat consulta medicul, da analize si numa astfel vei afla cu precizie.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare ( exemen secretie vaginala, ecografie transvaginala, determinari hormonale).

andreeaandre

acum 10 ani

azi mi-a venit menstruatia...cu intarziere...dar macar m-am mai linistit...oare se va mai repeta procesul? multumesc