2ori intr-o luna

Ciclul menstrual

Postata de irina0@ cu 12 ani in urma.

in luna august am avut menstruatie pe 9 si apoi pe 26 in aceiasi luna.in luna septembrie nu am mai avut deloc menstruatie.ultimul contact sexual a fost pe 14 august.e posibil sa fiu insarcinata?multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Ati auzit de teste de sarcina?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

este posibil sa fiti insarcinata dar exista si alte afectiuni cu acest efect. evident, daca ati avut contact sexual neprotejat in acea perioada exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata, de aceea primul pas ar fi sa utilizati un test de sarcina (la 1 saptamana dupa contactul sexual, preferabil din urina de dimineata). in cazul in care acesta este negativ, va recomand un consult ginecologic pentru un diagnostic corect.

va urez o zi buna