Va rog din suflet sa-mi ziceti daca e cancer!?

Chisturi ovariene

Postata de Utilizator21528392928 cu 5 ani in urma.

Rezultat :Fibrom uterin subseros pediculat corporeo-fundic postero-lateral stang,ce masoara 4 cm diametrul maxim si prezinta minima necroza centrala.
Mic fibrom uterin funic lateral drept subseros,de 1.5cm diametru.
Minim trei mici fibroame uterin corporeale subendometriale,de maxim 1 cm diametru,ce amprenteaza linia endocavitara.
Chist ovarian drept de 3 cm diametrul maxim,cu continut lichidian neomogen si minim sediment decliv,cu perete fin,fara septuri,fara vegetatii.
Chist ovarian stang de 3cm diametrul maxim,cu continut lichidian neomogen si minim sediment decliv,cu perete fin,fara septuri ,fara vegetatii.
Cateva chisturi simpleovariene bilateral,cu diametre maxime intre 1 cm si 1,5cm.
Vezica urinara cu pereti fini si continut omogen.
Fara dilatatii ale ureterelor pelvine.
Fara adenomegalii la nivel pelvin.
Fina lama de lichid peritoneal pelvin.
Fara leziuni focalizate la nivelul segmentelor osoase din campul de examinare.

Concluzie:
Fibroame uterine.
Cate un chist ovarian cu continut modificat si sedimentul decliv de fiecare parte.
Cateva chisturi simple ovariene bilateral de maxim 1.5cm

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor .