De ce mă doare ovarul stâng?

Chisturi ovariene

Postata de Utilizator11529506903 cu 5 ani in urma.

Bună..de câteva zile mă doare ovarul stâng! Durerea persistă non-stop,când fac mișcare durerea o simt mult mai tare..de multe ori nu mă pot desfășura.Mi s-a m-ai întâmplat și în trecut,am făcut o ecografie și mi s-a spus doar că uterul este puțin îngroșat,iar la ovare nu am absolut nimic.Care ar putea fii cauza?Oare ar fii vorba de chist ovarian?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/semne-si-simptome-ale-afectiunilor-vaginale_10031