CHISTUL OVARIAN DE 4.3 CM SE POATE RETRAGE?

Chisturi ovariene

Postata de Utilizator11569351458 cu 4 ani in urma.

Bună seara, am fost la un control ginecologic si am un chist de 4.3 CM. Dna doctor mi-a prescris Tri-regol 3 luni. De o săptămână am dureri usoare. Credeți că se poate retrage sau este nevoie de operație?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/chistul-ovarian-cand-ar-trebui-sa-ne-alarmami_17148