Chist ovarian ?

Chisturi ovariene

Postata de Utilizator11583609692 cu 4 ani in urma.

Bună seara, am chist ovarian și am început sa iau anticoncepționale din prima zi de ciclu, după ce am terminat cu ciclu am fost la control și chistul mi se marise, am luat incontinuare tratament și în câteva zile mi se mai micșorase.. E posibil sa mi se mai mărească iar? Plus e normal sa am înțepături la ovarul respectiv, am simptome în timpul tratamentului, ar trebui sa ma îngrijorez?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/chistul-ovarian-cand-ar-trebui-sa-ne-alarmami_17148

Utilizator11584734958

acum 3 ani

Ce si facut pana la urma cu acel chist?!si eu am unul!!ba e de 4xm,laonluna scsde la 1,jumate ,acuma iara a ir st la 2 jumatate !nu stiu ce SA mai fac s ce SA mai cred!