Chist ovarian?

Chisturi ovariene Sarcina

Postata de Georgiana cu 4 ani in urma.

Bună tuturor! Vineri am fost la un control ginecologic, mi-a zis că am un chist pe ovarul stâng, de 11 cm! În acea dimineață, am făcut un test de sarcină, a ieșit pozitiv. La control, am mai făcut unul, de asemenea, pozitiv. La ecografia transvaginală nu s-a văzut nimic, a spus că probabil e sarcina prea mică, încă..
Aș vrea să știu dacă o sarcină poate fi dusă la sfârșit cu acel chist. Sau dacă ar fi nevoie de o intervenție de urgență, asta ar afecta copilul?
Mulțumesc de eventualele răspunsuri.

Raspunsuri (1)

Biabibi

acum 4 ani

Ce vești ați primit de la medic??mă afli într-o situație asemănătoare ...