sensibilitate la dinti

Chirurgie orodentara

Postata de bibilica cu 14 ani in urma.

buna ziua am o problema cu dintii de ceva timp inca de cand mi-am facut ultima albire de dinti care probabil mi-a atacat foarte mult smaltul.. am afcut cam 2 3 albiri din acestea... se mai poate ''''repara'''' ceva acum? am doar 16 ani si deja nu prea suport alimente bauturi mai calde asa sau ceva mai rece.. fie prea dulce ... :( e trist..

Raspunsuri (1)

Ramona Paiu

acum 9 ani

eu nu am facut nici o albire, dar am inteles de la medic ca ar fi bine sa incep sa folosesc o pasta de dinti naturala cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation daca vreau sa am grija de dinti mei.