Nervu scos

Chirurgie orodentara

Postata de iuliana346 cu 10 ani in urma.

Buna ziua am si eu o nelămurire am scos nervu la un premolar si mi sa facut si obturatie de canal si de circa 2 saptamâni stau in niște dureri groaznice am fost la dentist aproape zi de zi si nu știe să-mi spună de ce ma tot doare.

Raspunsuri (2)

Dr. Mircea Zlotea

acum 10 ani

Mai multe cauze pot cauza suferintelor dvs, cel mai des este de vina negasirea unui canal, premolarii pot avea si 2, si 3, foarte rar chiar 4 canale. Cautati pe cineva cu microscop la cabinet, se vede altfel la microscop. In caz de perforatii ale furcatiei radiculare, cale falsa, translocarea apexului, depasire mare a apexului radicular problema se complica. Se poate salva dintele, dar si costurile vor creste.

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 10 ani

Ati facut si o radiografie dentara inainte si inca una dupa tratament?