Ma poate ajuta cineva?

Chirurgie orodentara

Postata de Utilizator11618144902 cu 3 ani in urma.

Buna!am avut 8 anestezi intr-o luna pentru curățarea și plombarea unor masele și dinti...după 3 zile de la ultima anestezie am simtit ca ma deranjează limba un pic..m-am pus in pat și dintr-o data aveam impresia ca mi se duce limba cumva și mi-a amorțit bărbia dintr-o data..m-am speriat atât de tare in cât am făcut un fel de atac de panica, mi-am revenit abia după vreo 5 ore,a urmat o săptămâna in care am avut aceleași senzație și gâtul inflamat...mi-au spus doar sa ma calmez ca o sa treacă nu mi-au spus sa iau nimic.Am mers de doua ori la medicul de familie și mi-a dat doar niște calmante,dacă ma poate ajuta cineva nu mai știu ce sa fac mie frica sa dorm noaptea,mie frica sa mănânc,am avut o perioada de 1 săptămâna in care era sa intru și in depresie..numi simt buza,gingiile,limba ca o paralizie doar limba ma deranjează și sub limba ca și cum ar fi sensibilă, inflamată,sau încordată,urmată de niște pișcături și uneori bărbia ca și cum ar tremura,am o luna și nustiu ce sa mai fac la cabinet nu mi-au spus ca s-ar putea sa am aceste simptome de aia m-am și speriat..cred ca de la asta este ca pana sa merg să-mi fac un pic dantura nu am pățit așa ceva..e îngrozitor am impresia când nu vorbesc cai pierd controlul!!Am 2 zile de când iau vitamina B complex..mă poate ajuta cineva?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Chirurgie-orodentara/anestezia-sedarea-si-analgezia_463