Igiena dentara - Intrebari frecvente referitoare la respiratia urat mirositoare (halena fetida bucala)

Chirurgie orodentara

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am o respiratie foarte urat mirositoare, la orice ora, oricat de bine mi-as peria dintii. nu sufar de alte boli, sau inca nu le-am depistat, am 25 ani...
Din cate am citit in acest articol cred ca este secretia nazala care se depoziteaza frecvent in faringe.
Ce as putea face...m-as opera daca s-ar putea!

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt in aceeasi situatie dar imi este rusine si sa ma duc la doctor cu acesta problema...nici nu stiu de unde sa incep

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sufar de halena fetida si acest lucru ma afecteaza foarte mult d.p.d.v.social.Practic am ajuns o singuratica.Am facut un exudat faringian si a iesit ok.La stomatolog mi s-a spus ca in cavitatea bucala nu am nimic.Eu sunt o fire vesela si imi doresc atat de mult sa pot socializa!!!!Va rog frumos sa ma ajutati!Ce pot sa va spun este ca, mai tot timpul, simt ceva ca o arsura usoara pe limba .Si ceva vascos care, destul de des, imi stagneaza intre nas si gat dar care nu a iesit la exudatul faringian.Va multumesc anticipat.