extractie masea

Chirurgie orodentara

Postata de alexandrra90 cu 11 ani in urma.

Buna seara! Am si eu o intrebare si as aprecia foarte mult daca mi-ati raspunde. Ieri mi s-a extras o masea, care avea o punguta cu puroi la una din radacini, mi s-a facut un chiuretaj, insa nu mi s-a prescris niciun antibiotic. Astazi am observat in locul extractiei o pelicula gri-albicioasa care pare a fi puroi.. ce ar trebui sa fac? sa merg inapoi la stomatolog? Va multumesc mult

Raspunsuri (3)

ema

acum 11 ani

buna seara as dori sa imi raspundeti la o intrebare daca se poate.Am facut 1 rmn la coloana,la cap si unul la picior. intrebarea mea este daca pot sa mai fac un RMN general?
MULTUMESC

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

Nu aveti nevoie de antibiotice. Pelicula face parte din procesul de vindecare.

Mergeti inapoi la stomatolog doar daca apar dureri, singerare.

alexandrra90

acum 11 ani

Va multumesc mult!