Cum pot scapa de puroiul de la o masea extrasa?

Chirurgie orodentara

Postata de Larisa cu 2 ani in urma.

In urma cu 4 zile am avut o extractie de masea unde maseaua deja avea o punga de puroi.Ea a fost extrasa iar obrazul meu era destul de umflat dar acum este mai ok.Ma doare in continuare iar locul unde maseaua a fost extrasa s-a umplut de puroi si este dureros.Acum am si racit iar infectia o simt chiar si pe nara stanga unde a avut loc extractia.Nu stiu ce sa fac iau si Augumentin si Ketonal asa cum mi-a spus dentistul dar am inceput sa ma simt ciudat din cauza infectiei.Ce pot face?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Caria-dentara/abcesul-dentar_395