Cum pot scăpa de amorteala din bărbie și buza nu?

Chirurgie orodentara

Postata de Lixandra puiu cu un an in urma.

Am avut o recenzie la un dinte ,după recenzie am buza și jumate din bărbie amorțite nu știu ce să mai fac,stomatologul spunindumi ca imi va trece peste o lună sau un an va rog spunetimi cei de făcut vă rog. Ie o senzație urâtă și mă dispera

Raspunsuri (2)

GrigoreC

acum un an

Bună ziua,
Cred că ceea ce ați vrut să spuneți este că ați avut o REZECȚIE la un dinte.
Ar trebui să luați complex de vitamina B (Milgamma) pentru câteva săptămâni și să urmăriți evoluția.
Este posibil ca prin operația aceasta să fi fost atins nervul și atunci ar fi mai grav pentru că recuperarea este, într-adevăr, mult mai grea. Administrați, deci, complexul de vitamina B (Milgamma) și dacă nu există nicio îmbunătățire, trebuie să reveniți pentru un nou control.
Multă sănătate!

Tabita M

acum un an

Buna v-a trecut amorteala va rog sa imi ziceti sunt in aceeasi situatie va las nr meu sa ma sunati 0757277188