Concediu medical

Chirurgie orodentara

Postata de diana382 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Stiti cumva daca este posibil ca un chirurg ortodont sa poata elibera adeverinta de concediu medical dupa o interventie chirurgicala?

Multumes,
Diana

Raspunsuri (2)

Dr. Cosmin Ulman

acum 11 ani

Buna ziua,

doar medicul de familie va poate da concediu medical pe baza recomandarii facute de medicul specialist, in cazul Dvs. medicul chirurg.

Dr. Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

Anca

acum 11 ani

De ce anume are nevoie medicul de familie pt a elibera concediul medical?In cazul meu este vorba de o rezectie apicala