Concediu medical dupa rezectie apicala

Chirurgie orodentara

Postata de Casp3r cu 8 ani in urma.

Buna,

Marti mi-a fost facuta o rezectie apicala la cei doi incisivi centrali din partea de sus (11 respectiv 21). Operatia a decurs normal, fara dureri in urma acestei interventi. A doua zi m-am trezit cu buza umflata, aceasta umflatura fiind pana sub ochi. Din pacate nu am putut sa ma duc la munca cu aceasta umflatura. As dori sa stiu daca se poate lua concediu medical din cauza acestei umflaturi si la ce medic as putea sa apelez pentru a mi se elibera? Cabinetul la care am avut aceasta operatie este unul privat si mi-a transmis ca nu pot elibera CM pentru ca nu au contract cu casa de asigurari.

Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Corina Dinca

acum 8 ani

Buna ziua!
Mergeti la medicul de familie cu o recomandare din partea medicului care v-a efectuat operatia.