Abces si punga puroi pe mandibula

Chirurgie orodentara

Postata de patryss_88 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

De circa 3 luni am un abces mic langa ultima masea de jos. Nu l-am tratat corespunzator, si aceasta a reaparut ulterior.

De 1 zi mi-a aparut pe mandibula ( in interior) o punga cu puroi - banuiesc ca e puroi pt ca doare si e inflamata,

Intrebarea mea este: s-a tras puroiul de la masea acolo? Trebuie operatie ? Si mi-e teama de vreo complicatie abcesul fiind mai vechi. maine merg la dentist , dar as vrea sa ma ajutati cu raspunsul la intrebarea mea.

Va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un răspuns competent îl veţi obţine doar de la medicul stomatolog care va efectua consultul

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Tratament endodontic (nechirurgical).