Urme pronuntate acnee

Chirurgie estetica

Postata de Andreea266633 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Am 25 de ani si acnee moderata. In trecut a fost mult mai rau si am semne gen "gropite" foarte adanci si vizibile in obraji. Din cate am citit si vazut pe Internet, aceste urme nu pot fi inlaturate total nici prin peeling sau dermabrazie. Va rog sa imi spuneti daca injectiile cu substante de umplere dau rezultate vizibile, cat timp se mentin sau ce alternative cu rezultate mai bune exista (daca sunt). Multumesc anticipat!

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Ati incercat microdermabraziune? Eu stiam ca merge, de ce sa nu mearga?

Andreea266633

acum 13 ani

Microdermabraziunea (din cate am citit, microdermabraziunea e ceva mai slab ca dermabraziuunea, adica la microdermabraziune ti se polizeaza stratul superficial, pe cand dermabrazia sau dermabraziunea face o curatare si mai profunda, sub anestezie totala). Eu nu sunt medic, speram sa imi raspunda un estetician. Poti sa te uiti la poze cu "inainte" si "dupa" pe net. Mie nu imi pare mare diferenta. Pe mine ma intereseaza o schimbare radicala, daca tot fac un efort financiar si nu numai.

Dr. Marius Popescu

acum 13 ani

Peeling chimic profund poate ameliora aspectul. Filerele se mentin minim 6 luni (hialuronic), depinde de filer.
Consultatiile pentru tratamente injectabile sint in general gratuite si in privat, mergeti la un chirurg plastician sau la dermatolog.

Elena

acum 11 ani

Si eu am acnee dar folosesc cuburi de gheata in care introduc castravete.Sunt foarte bune si indeparteaza roseata......cel putin la mine a fuctionat.

monica

acum 9 ani

am ramas si eu acest gropite-cicatrici de la acnee si dupa multe tratamente incercate cel mai bun produs care m-a ajutat sa scap de ele a fost un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Eu am fost tare multumita de rezultate si il recomand cu mare incredere. sanatate