Unghie gaurita

Chirurgie estetica

Postata de mihais96 cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Am o problema cu unghia de la degetul mare, mana dreapta. Exact langa cuticula, unghia avea cateva deformari lungi de parca era zgariata si am pilit-o, insa din neatentie am ajuns la pielea de sub unghie intr-un loc, adiacent cu cuticula de marimea unui bob de piper. Asta s-a intamplat aseara, iar acum pielea de acolo s-a umflat putin si a iesit pe gaura. Am pus alifie, ma gandesc ca nu e nimic grav. Se poate sa cada unghia sau sa se fi distrus radacina?

Raspunsuri (1)

Dr. Luminita Banacu

acum 9 ani

nu, nu s-a distrus radacina, dar va trebui sa astepti sa creasca pana cand vei putea sa indepartezi orificul respectiv. Va lua ceva timp, adica vreao 2 luni. Pana atunci, poti sa pui o unghie falsa pentru a camufla neregularitatile respective.