Tatuaje provizorii vs. tatuaje permanente

Chirurgie estetica

Postata de dareTOknow cu 15 ani in urma.

Buna. As vrea sa imi fac un tatuaj, dar nu sunt inca 100% hotarat. Ma gandeam, ca o solutie de compromis, la un tatuaj provizoriu. La un moment-dat auzisem ca exista tatuaje care se reabsorb dupa X timp. Pe urma, luand legatura cu un tip ce face tatuaje, imi zicea ca el nu stie sa existe nicaieri asa ceva. Stie careva ceva mai multe despre acest subiect? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

alina192

acum 15 ani

Aedaro, si eu sunt pe cale sa imi fac un tatuaj pe glezna.eu cred ca tatuajul este frumos chiar mult timp dupa ce ti-l faci daca este ceea ce-ti doresti si sa te reprezinte in special. sotul meu are 4 tatuaje si inca mai vrea sa-si faca iar eu sunt deacord.un sfat mare daca vrei,este ca sa nu iti faci un tatuaj in amintirea fostei sau actuala prietena ca poate mai tarziu o sa regreti.cel mai bine este sa-ti faci unul care sa te reprezinte pe tine sau chiar numai pentru simplu fapt ca este frumos si iti place.sau daca esti sentimental si ai vrea sa ai o amintire din familie sa ai un tatuaj sa reprezinte o parte din sufletul cuiva drag ex.(frate, sora ,mama, tata ,var..)sper sa nu fie cazul,o poti face.eu mi-as face mai multe dar nu se asorteaza corpului pe care il am poate dupa ce slabesc putin:)eu zic sa-ti faci tatoo dat nu exagerat cum au altii pe tot corpul .tatoo este sexi dar nu exagerat.tatuaje temporare sunt, dar nu are rost sa ti-l faci numai pentru 6 luni daca mergi la un salon calumea nu o sa regreti ce ti se deseneaza pe piele si nici nu o sa doara daca te da inainte cu xilina

Octavian17124520

acum 15 ani

tatuaje provizorii gasesti in guma de mestecat ! succes

Octavian17124520

acum 15 ani

incearca tatoo gum ok ?

alina653112155

acum 15 ani

Exista tatuaje semipermanente care tin in jur de 3 ani.