Tatuaj peste operatie

Chirurgie estetica

Postata de Chirica Georgiana cu 9 ani in urma.

Buna seara, am si eu o intrebare in legatura cu operatia pe care o am la nivelul fesei. Acum 8 ani de zile am suferit un accident de masina, in timp ce treceam pe trecerea de pietoni o masina ma lovit cu oglinda masinii taindu-mi propriu zis fesa in doua.....am avut norocul sa nu-mi afecteze si muschiul, aceasta plaga a fost suturata.......cicatricea are 1 cm. latime si 10 lungime...... Si vroiam sa va intreb, daca se poate face un tatuaj pe aceasta cicatrice. Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Luminita Banacu

acum 9 ani

daca cicatricea este la nivelul pielii, atunci poti sa o camuflezi cu un tatuaj; daca este subdenivelata, atunci mai bine se aduce la nivel prin umplere cu grasime proprie, apoi poti sa o camuflezi cu un tatuaj.

Chirica Georgiana

acum 9 ani

Cicatricea este la nivelul pielii, nu este subdenivelata.....deci pot sa-mi fac un tatuaj fara sa am de suferit dupa aceea??? Va multumesc frumos!