Strabism

Chirurgie estetica

Postata de camytza cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Am 22 de ani am strabism cu diopria +4.75 cilindru. Am suferit doua operatii chirurgicale pentru corectarea strabismului ultima la 13 ani dand rezultate. M-ar interesa o operatie cu laser pentru a scapa de ochelar? Se poate? Care sunt costurile?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Pe niste ochi si asa traumatizati dvs vreti sa ii mai supuneti unei operatii, de aceasta data inutila sau cel putin dispensabila? Pentru ce? Numai ca sa nu mai aveti ochelari pe nas precum jumatate din pop**atia globului? Ma rog, este alegerea dvs. Operatia costa aprox 500-600 de euro un ochi, se face numai in clinici private si poate fi periculoasa mai ales daca aveti o cornee subtire iar medicul din dorinta de bani nu va spune acest lucru si face totusi operatia. Din cate stiu cu operatie pot scadea numai 4 dioptrii la cilindru, deci ati ramane cu ochelari de +0,75, insa iarasi e posibil ca medicul sa nu va spuna asta. Faceti o alegerea informata.
Succes!