Rinoplastie

Chirurgie estetica

Postata de irinaivan cu 9 ani in urma.

Salutari! Vreau sa imi fac operatie de rinoplastie si am cateva intrebari legate de dl dr Calin Dobos, pentru cine si-a facut rinoplastie la dumnealui. vreau sa stiu daca ati fost multumite de rezultat, daca v-a durut rau si cat timp a trecut pana sa se vindece de tot. Multumesc!

Raspunsuri (2)

livia_027

acum 9 ani

Buna, eu mi-am facut rinoplastie la domnul *** si sunt foarte multumita de rezultat! A fost mai dureroasa scoaterea meselor dupa rinoplastie, dar in rest nu am simtit dureri majore. Domnul doctor mi-a explicat de la inceput ce presupune operatia, am urmat indicatiile lui dupa operatie si a fost totul in regula. Simptomele care au aparut dupa operatie au inceput sa-mi treaca in primele zile, iar in aproximativ doua saptamani m-am recuperat astfel incat sa pot iesi linistita din casa. Il recomand pe domnul***, sunt multumita de rezultat!

SilviaS23

acum 8 ani

Buna! Primul lucru pe care trebuie sa il constientizezi este acela ca rinoplastia este ca orice alta interventie chirurgicala, care necesita anestezie si de asemenea, o perioada necesara pentru recuperare care difera de la caz la caz. Eu m-am operat acum cativa ani la doctorul *** din cauza unei deviatii de sept si am fost foarte multumita de rezultate. In perioada de recuperare, am luat cateva calmante usoare, doar atunci cand se accentua durerea, dar nu era neaparat insuportabila, iar vanataile mi-au trecut dupa aproape 10 zile.