reconstructie tesut deget si tendon

Chirurgie estetica

Postata de Tudor49 cu 11 ani in urma.

buna seara,
Acum 2 saptamani mi-am sectionat tesutul si tendonul de la degetul aratator, mana stanga, prima si a doua falanga. Am stat 8 zile doar cu cusatura efectuata de o asistenta de la urgenta si apoi am mers la medic unde m-a operat. Am avut reconstructie tendon, grefa si o vena sectionata de asistenta in momentul in care m-a cusut. Am aproape o saptamana de la operatie si am dureri foarte mari la deget. Ce ma ingrijoreaza este ca doamna doctor a spus k degetul nu arata foarte bine si sa ma rog sa nu fac vreo infectie la os, pentru ca va trebui amputat degetul. Sunt foarte speriata, este normal sa am asemenea dureri sau ar trebui sa consult si alt doctor

Raspunsuri (1)

Cata

acum 10 ani

Eu ti-l recomand pe Dr. Zamfirescu de la Clinica Zetta. Este un medic minunat care este specializat in chirugie plastica, estetica si microchirurgie reconstructiva. Nu mai astepta pentru ca e pacat sa se intample ceva mai grav. Bafta