reconstructie muschi picior

Chirurgie estetica

Postata de unique cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Am o prietena care a avut un accident de circulatie(1 iunie),fiind conducator auto,iar in urma accidentului a avut fracturi usoare la piciorul drept si bazin iar la stangul a fost nevoie de operatie,muschiul gambei fiind grav afectat.A fost operata la Iasi.Apoi la cca 3 zile s-a descoperit ca avea hemoragie interna fiind o ruptura de uter.A fost dusa in Germania(5 iunie)unde au operat o la uter si s-a "lipit" bine operatia,nu a mai avut probleme decat o usoara usturime.
Insa operatia de la gamba stanga s-a desfacut si au operat o din nou.dupa cateva zile iar s-a "dezlipit" operatia si au operat o din nou.Apoi din nou s-a dezlipit si iar au operat o sambata trecuta pe 30 iunie.A 3 a operatie in Germania...
Fata nu mai rezista acolo si vrea acasa...maine 7 iulie cred ca o sa vina in tara.
Nu stiu ce sa cred...e atat de grav afectat muschiul de nu au reusit ei sa l "lipeasca" ?Mi e greu sa pun la indoiala calitatea pt ca nu cunosc ...dar nu stiu ce sa cred.
Dumneavoastra ce credeti?In Romania sunt medici care pot face "minuni"?

Raspunsuri (3)

Buna

acum 11 ani

Sunt homeopat, scrie-mi un email la *** pe yahoo si o ajut pe prietena sa se vindece.
Ce folos sa fi operat de cel mai bun chirurg daca corpului ii lipsesc mijloacele naturale de refacere iar medicamentele chimice nu ajuta oricum ?

unique

acum 11 ani

Ii este mai rau :( a slabit rau a ajuns la 38 de kg,din cate am inteles.acum si operatia de la burtica i s a desfacut :(( nu poate sa manance,vomita orice :( e deprimata,plange mereu iar eu,singurul om pe care l iubeste enorm,NU pot sa ajung la ea :(( nu am banii necesari :( macar sufleteste i-as fi alinat dorul pt ca tot timpul imi spunea cu vocea ei de zana ca ii e tare dor de mine :(( Au mutat o intr o clinica de stat ca la cea privata a dat toti banii ei si nu mai avea.S-a casatorit formal ca sa poata fi spitalizata pe asigurarea "sotului" :( offff...
Macar de m-ar ajuta cineva financiar sa ajung langa ea pt cateva zile :(
Ce utopic vorbesc...toti au problemele lor n-are cine sa ma ajute....
Macar de s-ar ruga pt sanatatea ei :(

Star

acum 8 ani

La munca