Pot sta la soare cu cicatrici?

Chirurgie estetica

Postata de Reniii cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
In urma unui mic accident suferit acum 3 saptamani medicii de la urgente, au fost nevoiti sa-mi coase nasul si am ramas cu o cicatrice micuta, dar destul de vizibila pe nas. Din cate am auzit daca ai cicatrici nu e recomandat sa stai la soare/plaja. E adevarat?, sau pot sta linistita la soare?

Raspunsuri (1)

Dr. Dan Mihail Stana

acum 10 ani

Este interzisa expunerea indelungata la soare timp de 6 luni.