pete arsura termica

Chirurgie estetica

Postata de Elena13980022 cu 8 ani in urma.

Buna ziua
La inceputul lunii mai 20015, m-am ars cu ulei pe partea stanga a fatei in proportie de 80% si mi-au ramas pete maronii, rosii .In jurul,ochiului pielea a fost mai afectata fiind portiuni unde epiderma a fost ,, inlaturata " ramanand zone de culoare rosie vanata spre maroniu. Mi s-a recomandata acum, Cimeosil, dar dupa externare am aplicat Contractubex. Dupa aproape o luna petele sunt inca vizibile. Crede-ti ca Cimeosil poate inalatura macar partial petele ?
Ce proceduri imi puteti recomanda si dupa cat timp se pot folosi ( laser, etc. )Este indicat ? Arsura a fost de gradul 1-2. V-a multumesc.

Raspunsuri (1)

Gabriela2008

acum 8 ani

Buna ! Eu iti recomand sa mergi la doamna doctor Daniela Taher.Eu am facut la dansa microdermabraziune ca sa scap de niste semne aparute din cauza acneei severe de care am suferit in adolescenta si din fericire am scapat de ele.Mi s-au ameliorat semnele chiar din prima sedinta,iar dansa este o profesionista si cred ca are raspunsul si solutia in cazul tau.Cabinetul este in floreasca insa poti cauta numarul de telefon la dansa pe site.Multa sanatate!