Operatie cheloid

Chirurgie estetica

Postata de Marie Jeanne cu 10 ani in urma.

Am un cheloid pe coapsa de mai bine de 10 ani si care in ultima vreme a inceput foarte lent sa se mareasca. Medicul mi-a spus ca daca-l operez, e posibil sa reapara sau cicatricea care ramane dupa operatie sa devina si ea cheloida. In schimb, a zis ca operatia cu laser ar avea rezultate mai bune decat cea chirurgicala. Ce sa fac sa scap de el definitiv?

Raspunsuri (2)

Tina

acum 10 ani

Buna, eu am fost operata de un an de cheloid si voiam sa iti spun ca, in cazul meu, a reaparut si este mult mai mare, din pacate. Sfatul meu este sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie si sa consulti mai multi medici. Numai bine !

camelia

acum 9 ani

cu laser erbium. am facut eu la bucuresti si e super