Nasul arata ca un rat de porc dupa operatie, va ramane asa?

Chirurgie estetica

Postata de discretu cu 11 ani in urma.

Acum 3 zile mi-am facut o operatie de deviatie de sept cu o corectie a varfului nasului. Din nefericire dupa ce mi-am scos mesele si m-am trezit a doua zi dimineata am ramas inghetat in fata oglinzii. In loc de nas acum am un rat de porc,pur si simplu. Varful nasului este foarte sus iar narile sunt aproximativ rotunde si se vad privind din fata exact ca un rat.
Am primit asigurari din partea medicului ca in timp,odata cu dezumflarea, va "cadea" si varful nasului cativa milimetri si ca in general asa se face, adica ti-l ridica mai mult ptr ca este stiut ca in timp va cadea un pic, devenind asa cum imi doresc. Eu chestia asta nu prea o pot accepta ptr ca varful este prea sus.
Sunt atat de trist,frustrat si dezamagit de noul nas...
Oare sa cred ce spune doctorul sau ma incurajeaza facandu-ma sa mai las sa mai treaca timp pana m-oi obisnui cu el asa si ma voi resemna?

O zi faina tuturor

Raspunsuri (2)

eva40

acum 11 ani

ai rabdare,cred ca are dreptate...daca nu,suporta cheltuielile..sa nu te lasi

denisa

acum 8 ani

fain