Microdermabraziunea

Chirurgie estetica

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

As vrea sa-mi spuna cineva: esre microdermabraziunea contraindicata pe perioada sarcinii? Sunt acele aparate mici cu baterii care vibreaza pt. folosirea la domiciliu eficiente?
Multumesc

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

am o pata marone pe frunte mia aparut dupa nastere.si nu stiu ce tratament sa folosesc

comentarii utilizatori

acum 16 ani

buna,as dori sa-mi dati niste informatii despre cum as putea sa scap de niste pete maronii,localizate in jurul ochilor si a gurii,tin sa precizez ca am luat anticonceptionale vreo 10 ani(nu am stat niciodata cu fata la soare).va rog daca puteti sa-mi recomandati un medic dermatolog din timisoara,multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

In urma expunerii la soare mi-au aparut pe ambii obraji pete maronii.Am folosit creme depigmentante din comert.Fac tratament cu o crema pe baza de hidrochinona si retinA dar nu observ niciun rezultat.Nu am folosit niciodata anticonceptionale.Ce pot sa fac in continuare si unde sa ma adresez?