Marirea buzelor

Chirurgie estetica Marirea buzelor

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Vreau de mult sa imi fac o astfel de interventie:defapt de corectare si marire a buzelor.Corectare:buzele mele sunt putin asimetrice si nu au mai deloc volum.Ce imi recomandati si ce riscuri exista?

Raspunsuri (3)

acum 16 ani

<p>
Injectiile si implantele la nivelul buzelor pot imbunatati aspectul acestora. Majoritatea materialelor folosite in injectii se distrug in cateva luni, de aceea este un procedeu temporar. Anumite tipuri de implante au efecte de lunga durata, dar exista un risc mai mare de reactii alergice. Efecte adverse frecvente: tumefiere si echimoza locala ce dureaza cateva zile dupa injectie si o saptamana dupa un implant. Poate fi afectata masticatia sau periatul dintilor. <br />
Pentru mai multe informatii poti sa accesezi: <a href="../articole/Chirurgie_plastica/Marirea_buzelor_1497.html">//sfatulmedicului.ro/articole/Chirurgie_plastica/Marirea_buzelor_1497.html<;/a>
</p>

comentarii utilizatori

acum 16 ani

vreau o marire de buze insa doresc sa stiu daca e posibila si schimbarea formei buzei superioare.adica o conturare si augmentarea sa fie facuta dupa contur.mai concret,am forma de ,,inima,,si nu imi place,vreau sa fie buza superioara ,,tuguiata,,.sper ca m am facut destul de inteleasa....,mersi pt raspuns

Ramona239104063

acum 15 ani

ai reusit sa faci ceva intre timp? daca nu ia legatura cu dr.Doina Jianu,e o mare specialista.