marire de sani

Chirurgie estetica

Postata de ciky cu 13 ani in urma.

in urma cu 4 luni am facut o operatie de marire a sanilor.Abordula fost biplan,impusde gradul de ptoza preexistent!problema este ca nici chiar dupa 4 luni de la operatie sanul nu s-a asezat si privind mai ales din lateral are aspectul de san dublu,mai ales pe partea stanga!medicul care a efectuat operatia zice sa am rabdare ca se va aseza,dar nu stiu daca sunt dispusa sa mai astept pentru ca imi cam pierd increderea in el,banuiala mea fiind ca operatia nu a fost chiar un succes!

Raspunsuri (11)

Dr. Dan Mihail Stana

acum 13 ani

Ati purtat bustiera ( sutienul special) minim 6 saptamani?

ciky

acum 13 ani

da,eu am tinut-o 6 saptamani,chiar daca medicul meu mi-a spus sa o port numai 0 luna,dupa care sa o dau jos si sa incep masajul(progresiv si insistent,dupa cum s-a exprimat).masajul trebuia sa il incep chiar din a treia saptamana de la interventie!l-am sunat ,ne-am vazut chiar pe internel,pt ca nu locuim in aceeasi localitate,el zice ca e multumit de evolutie,eu ...nu!mi-a recomandat masajul cu o crema numita dermovate,am folosit-o,dar fara nici un efect vizibil!acum chiar se vede clar cum,ceea ce eu in necunostinta de cauza numesc glanda mamara,atarna peste implant!nu stiu cat de normal este ca in loc sa aiba o evolutie pozitiva,aspectul sanului se inrautateste avzand cu ochii!

Dr. Dan Mihail Stana

acum 13 ani

Sfatul meu ar fi sa aveti rabdare si sa aveti incredere in medicul care v-a operat. Exista cazuri cand implantul coboara mai greu si chiar poate sa dureze pana la un an de zile, mai ales la d-voastra ca ati avut si ptoza. Daca nici dupa un an de zile nu cedeaza, se poate interveni chirurgical asupra lui.

ciky

acum 13 ani

un an e cam mult,dar e bine de stiut ca medicul tau in care ai avut incredere si nu prea ar putea avea dreaptate.multumesc mult ptca mi-ati redat puterea sa astept si increderea in medicul care m-a operat pe care il banuiam de falsitate si dezinteres!multumesc!

xman

acum 13 ani

Aspectul sanilor se modifica dupa operatie in urmatoarele luni (se mai aseaza), dar

Inainte de operatie chirurgul v-a informat ca un rezultat acceptabil estetic se va vedea dupa un an ? Poate nu erati dispusa sa asteptati atit de mult !
Personal nu cred ca aspectul de san dublu (double-bubble) se va ameliora in timp.
In general singura solutie la efectul "double-bubble breast" este o noua interventie chirurgicala, verificati si pe google.

ciky

acum 13 ani

nu,nu eram dispusa sa astept atat de mult!ma asteptam sa am dureri mari si sa dureze mai mult recuperarea,dar nu ma asteptam sa arat ^like a freak^ atata timp si fara ca sa stiu macar,daca dupa atata asteptare se va rezolva sau va trebui din nou sa trec prin durerile interventiei!sunt total debusolata si mai ales dezamagita,pentru ca nu mi s-a explicat dinainte ca exista riscul acesta!dr mi-a spus numai ca va trebui sa faca 2 pliuri pt ca apoi sa nu apara aceasta problema si m-am gandit ca acest aspect este ca si rezolvat!oricum s-a vazut inca de la inceput,inca dupa prima saptamana,cand am avut voie sa dau bustiera jos sa ma spal ca exista o cuta in plus sub san si am crezut ca mi-a alunecat proteza,dar era putin probabil pt ca nu facusem absolut nici un efort,pana si copiii mi-i exilasem la mama sa nu fie nevoie sa fac ma fortez in nici un fel!nu-i poti spune copilului ca nu vrei sa il iei in brate!

Criss

acum 13 ani

ciky te-ai operat cumva la doctorul Radu Ionescu la CMU? eu am o prietena operata la acest doctor si a patit la fel ca tine. implantul nu s-a asezat nici dupa 6 luni

ciky

acum 13 ani

nu,eu m-am operat la iasi,dr mi-a fost recomandat de o prietena care se operase la el!la ea totul a decurs bine,dar nici nu avea sanii lasati,ea nu avea deloc!

Criss

acum 13 ani

Multumesc pt raspuns! Sper sa se rezolve si la tine!

marina

acum 9 ani

Pastile pentru marirea sanilor -
http://track.breastfast.ro/product/Breast-Fast/?uid=2484&sid=634&pid=130&bid=adc***aec

Marina

acum 13 ani

ciky, daca vezi mesajul meu, te rog sa ma contactezi pe id-ul: ana.mary83