lipom

Chirurgie estetica

Postata de GEORGE_TL81 cu 13 ani in urma.

Care sunt metodele prin care se poate ''''scapa '''' de lipom (fatty lump)?? e foarte important sa primesc raspuns cat mai repede treuie sa ma programez ptr operatie.. nu imi plac cicatricile

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Printr-o operatie simpla. Nimanui nu ii plac cicatricile. Mergi la un dermatolog.

GEORGE_TL81

acum 13 ani

1 Stiti.. am citit despre lipom si scriea ca e chiar su piele eu il simt cam la 2 cm adancime ...cand spui piele ...stui ca pielea e groasa de max 1-2 milimetri
2 .trebuie neaparat sa ma taie sau se poate si altfel ??? la mine e destul de mare are 5 cm in diametru si 1 cm innafara poate se poate si altfel ...ma gandesc la metoda aceea ''''laparoscopie sau paroscopie '''' nu stiu ex cum senumeste multumesc mult

Iuli

acum 13 ani

Nu se poate altfel. Laparoscopia nu are legatura cu lipomul. Ai fost la medic sa iti dea un diagnostic? Daca e un nodul? Daca e un ganglion? Daca e altceva? De ce nu mergi la dermatolog? Ce astepti?

GEORGE_TL81

acum 13 ani

...pai am fost si mi-a spus ca e un fatty lump adica un lipom dar mi-au mai spus ca nu sunt siguri 100 % ar putea fi si hernie ..vor afla doar dupa ce ma deschid... oare chiar asa greu e sa dai un diagnostic corect (locuiesc in londra )

Iuli

acum 13 ani

Hernia este f diferita de lipom. Mi-e greu sa cred ca nu pot diferentia una de cealalta!!!!!!

GEORGE_TL81

acum 13 ani

unde pot sa trimit o poza?

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Trimite o poza la [email protected]