lipom de operat

Chirurgie estetica

Postata de carmen4all cu 12 ani in urma.

Sotul meu are un lipom in zona tamplei si unul pe omoplat. Cel de la tampla a evoluat destul de rapid astfel ca in 4 ani a capatat dimensiunile unei mingi de golf.
Medicul de familie i-a dat trimitere catre neurochirurgie dar practic nu stiu catre cine (medic/spital) sa ma indrept.
Poate ma ajutati cu o opinie. Multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa se adreseze medicului de chirurgie plastica, pentru extirparea lipomului.

carmen4all

acum 12 ani

va multumesc