Indepartarea parului in exces cu ajutorul laserului

Chirurgie estetica

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

eu sunt innebunita cu pilozitatea faciala.as vrea sa incep un tratament pentru epilare definitiva,dar mi s-a zis dela un salon,sau cabinet...ca trebuie sa rad zona care urmeaza a fi epilata cu laser!alte alternative nu sunt?neaparat trebuie ras parul facial inainte de epilarea faciala cu laser?!

Raspunsuri (2)

acum 16 ani

Buna Anca,
Si eu am fost la un cabinet unde se practica epilarea cu laserul si mi s-a zis acelasi lucru: mai intai este b=necesara raderea zonei; din cate mi s-a explicat mie, parul trebuie sa fie infepartat, dar este absolut obligatoriu ca radacina sa ramana; de aceea se si recurge la indepartarea parului cu lama; poate exista si posibilitatea indepartarii parului cu crema; Numai bine!

Elena991510

acum 16 ani

Incearca sa il inlaturi cu crema depilatoare, nu ingroasa firul de par ..