implant dentar = gingie innegrita

Chirurgie estetica

Postata de adrian zlatan cu 12 ani in urma.

As avea o intrebare, ve rog: daca cineva caruia, dupa asezarea unei coroane dentare sau a unui implant+coroana, i se innegreste gingia (din cauza, probabil, a unui flux de sange blocat in zona respectiva), exista vreo procedura medicala moderna sa i se aduca gingia la viata si sa anuleze zona neagra?

Multumesc frumos pentru raspuns.

Raspunsuri (1)

m.stanescu

acum 6 ani

Din cate stiu, trebuie sa masezi bine gingia. Nu apesi, masezi usor!