Impactul tatuajelor asupra sanatatii

Chirurgie estetica

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

cum pot afla daca o persoana este alergica la pigmentul inserat in piele ??? exista vreun test ?

Raspunsuri (2)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna teo
nu stiu daca exista un tratament dar poti afla mai multe detalii aici //sfatulmedicului.ro/print_article.php?id=1924&;catname=

GEORGETA3138821

acum 15 ani

nu exista metode de a afla sau cel putin eu nu am aflat nici una .eu am 2 tatuaje facute si nu am avut nici o problema dar daca intradevar vrei sa ti faci tatuaj sa l faci inatr un salon autorizat nu l fa la prieteni si mai stiu eu unde.conteaza foarte mult ca persoana care iti va face tatuajul sa foloseasca instrumente sterile si culori naturale. daca nu ai un tatuaj iti sugerez sa te mai gandesti daca intradevar vrei sa ti faci unul.este ceva ce vei avea pe viata.multa bafta