grasimea asta!!!

Chirurgie estetica

Postata de alina192 cu 15 ani in urma.

as vrea sa slabesc. am125kg,si nici un resultat pana acum.am incercat zeci de cure de slabit si nu m-au ajutat nici una.slabeam 2,3 kg in decurs de 2 luni si mai mult nu mai puteam.as vrea sa stiu cat ar costa sa imi fac o liposuctie?

Raspunsuri (10)

Elena991510

acum 15 ani

sa nu fie o problema endocrina

iar o cura stricta, cu multa vointa , te-ar ajuta. Mama a mancat timp de 2 luni numai orez si gratar, ca altceva nu avea voie, si a slabit 10 kg.

eu nu as putea tine o cura stricta, nu ma pot abtine, dar daca as fi motivata, poate ca da.

victor59104988

acum 15 ani

Lipoaspiratia NU este un tratament pentru slabit!
Prin aspiratia grasimii se reduc doar depunerile localizate (abdomen, coapse, brate etc)si nu se produce o scadere semnificative in greutate.
Consultati un nutritionist.
Numai Bine!

alina653112155

acum 15 ani

eu as zice ca mai bine a-ti recurge la un inel pe stomac. Este o metoda destul de buna de slabit si am vazut ca chiar are rezultate

Corina77

acum 15 ani

pei e normal ca nu poti slabi dak` nu iti propui sa faci acest lucru pana la sfarsit :Peu ti-as propune ceva daca te-ai hrani sanatos si ai face mult sport ..alimente sanatoase !!nu dulciuri , hai ca din cand in cand mai merge ceva dulce dar gata ...!!fa alergare ..mananca la micul dejun numai fructe si la amiaza ceva de regim iar seara nimic ai sa slabesti vre 10 kg cam asa eu nush dar poate ar da roade

Corina77

acum 15 ani

si eu as vrea sa slabesc si nush am 13 ani ..si o tin una si buna cu asta as vrea sa arat si eu putin mai bine nu spun ca sunt chiar grasa dar am 47 de kg ..si mi-ar placea sa mai slabesc umpicut macar vreo 5 kg ..eu fac si basket dupa scoala si mie imi trebuie energie si de aceea trebuie sa mamanc inaintea scolii ceva consistent fiindca alftel ...nu pot face efort fizic ..daca ma puteti ajuta ..sa tin ceva regim , vas fi recunoscatoare :*

alina653112155

acum 15 ani

Mai este si cartea intitulata "Slabesc, deci ma abtin" foarte interesanta, in acre ai voie sa manaci cam orice, dar in cantitati mici. Oricum o lipoaspiratie nu stiu daca chiar te-ar ajuta. Mai intai trebuie sa slbaesti si apoi sa remodelezi corpul.

simona546

acum 15 ani

problema este ca nu faci cura care trebue in plus mai sunt si probleme de sanatate probabil care trebue rezolvataptentru alte inf.pe messenger sunt

Octavian17124520

acum 15 ani

depinde de cine iti face suctia !

Dorina

acum 14 ani

Atat pentu a scadea cat si pentru a creste cea mai sanatoasa metoda este de a te alimenta dupa cum ai grupa sanguina ,Asa am scapat de 14 kg in 3 luni de zile.

carmaw

acum 13 ani

Curele de slabire,pastilele sau alte minuni chiar si gastric sleev daca nu sunt urmate de o alimentatie corecta(tinuta permanent) nu duc la nimic.
Am vazut un caz care si dupa o operatie radicala (i s a taiat din stomac ) tot s a mai ingrasat
Nu stiu ce se poate face caci si eu am tinut cure,am luat pastile (acum ma gindesc la un inel gastric) toate au dus la o pierdere a greutatiii si mai apoi cum te ai lasat putin pe tinjala repui repede tot ce ai pierdut (plus un adaos...)