Gastrectomia Longitudinala Laparoscopica

Chirurgie estetica

Postata de Cleo86 cu 13 ani in urma.

Ati putea va rog sa-mi spuneti daca, in urma operatiei Gastrectomia Longitudinala Laparoscopica, mai este permis sa se ramana insarcinata.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Din cate stiu nu exista nici o legatura, cu conditia ca sarcina sa apara intr-un anumit interval de la operatie. Despre acest intervat cat si alte restrictii discutati cu medicul care v-a facut sau va va face operatia. O femeie care sufera de obezitate oricum nu are indicatie in a ramane gravida, astfel ca o scadere in greutate este necesara pentru o sarcina sanatoasa.