Excizie aluniţă

Chirurgie estetica

Postata de Cristina_radu cu 12 ani in urma.

Bună seara!

În urma a două dermatoscopiiam aflat că trebuie să scot o aluniţă pe cale chirugicală. Aluniţa s-a modificat în ultimii ani datorită faptului că se află într-o zonă frecvent traumatizată. Aluniţa nu prezintă caracteristicile melanomului malign.
Datorită celor din jurul meu, nu ştiu la ce medic chirurg să o scot. Mi-au băgat în cap cum că nu există medici buni decât în Bucureşti.
Locuiesc în Piteşti de 4 ani şi aş vrea să mă operez aici, dar nu cunosc nici un chirurg renumit.
Mi s-a spus că nu este o operaţie deloc complicată, dar cum cei de lângă mine fac din ţânţar, armăsar...îmi dau impresia că nu este chiar aşa.
Păreri pe internet nu am găsit, aşa că dacă puteţi să îmi recomandaţi şi cunoaşteţi un doctor chirurg bun din Piteşti, vă rog mult să îmi spuneţi.

Mulţumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru rezolvarea chirurgicala este necesar sa apelati la un medic de chirurgie plastica.

marian.stoica

acum 7 ani

alunitele se pot scoate chirurgical si de catre medicii dermatologi ci competente in chirurgie