degetul mic de la piciorul drept

Chirurgie estetica

Postata de ionutz222 cu 12 ani in urma.

Degetul meu este deplasat din nastere,nu pot sa mai incalt nici o pereche de pantofi,adides doar papuci.Imi puteti taia acest deget?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Online sau cum?

Dr. Marius Popescu

acum 12 ani

Orice deget se poate amputa, dar adesea se poate incerca si corectarea pozitiei lui.

Claudia

acum 11 ani

buna. am o deficienta din nastere la piciorul stang la care am doar 4 degete, iar talpa piciorului este cu cativa cm mai mica decat cealalta. credeti ca se poate face vreo operatie pentru a face piciorul la fel ca celalat? daca da..unde si cam cat ar costa? va multumesc.

Liana

acum 11 ani

Buna ziua!Si eu am deplasat un deget din nastere si as vrea o repozitionare a acestuia.Unde pot face o astfel de interventie? Multumesc anticipat!