Deget aratator umflat dupa sutura?

Chirurgie estetica

Postata de Mihai florin cu 11 luni in urma.

Buna ziua,acum trei saptamani am avut mana lovita si prin urnare m-am ales cu un deget am fost la Urgenta si cusut si dupa 12 zile mi-au fost scoase firele si au trecut deja 3 saptamani si degetul este umflat si amortit doar jumatate dar noaptea am durere si nu pot indoi calumea degetul ca inainte,este recomandat fizioterapie/kinetoterapie o sa imi recapat mobilitatea degetului,mentionez ca la Urgenta nu mi-au mentionat daca e osul rupt,tendon sau articulatia,si nu inteleg ce de ce disconfortul acesta in degetul aratator.va multumesc pentru solutile/sfaturile dvs.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

In cazul in care degetul dumneavoastra este umflat si prezinta disconfort dupa inlaturarea firelor, ar fi recomandat sa consultati un medic pentru a determina cauza exacta a simptomelor dumneavoastra. Medicul va putea oferi recomandari potrivite si tratamentul necesar pentru recuperare.

Va recomandam sa va programati la un medic ortoped: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/complicatii-si-probleme-dupa-o-interventie-chirurgicala_7288