cicatrici cheloidale

Chirurgie estetica

Postata de marcella cu 12 ani in urma.

buna ziua..am nicte cicatrci cheloidale in partea dorsala..de vreo 10 ani,stiti vreun remediu.multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

poate fi imbunatatit aspectul cicatricei cheloide, prin aplicare de creme cu vitamina E; medicul dermaolog va poate indica alte metode (dermabraziunea, criochirurgie, remodelarea suprafetei cu laser)

mirela

acum 8 ani

Iti recomand un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. L-am folosit si sunt multumita de rezultate.