cicatrice

Chirurgie estetica

Postata de cosmin moise cu 12 ani in urma.

buna ziua,

Cum pot scapa si eu de o cicatrice ffff urata ramasa la mana dreapta in urma unei operatii de chist sinovial facuta anul trecut.
ce crepe.....imi recomandati????

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Apelaţi la un medic chirurg plastician (de la Spitalul de Chirurgie Plastică şi Reparatorie sau orice alt spital cu secţie de chirurgie plastică)

Dr. Marius Popescu

acum 12 ani

Daca cicatricea e mai veche de 9 luni cremele nu mai au nici un efect.
Daca e mai tinara nu o expuneti la UV (soare), sau folositi factor protectie 50.
Creme cu efect pe cicatrici (le aplartizeaza, nu le micsoreaza suprafata si forma) pe care eu le mai recomand sint Cimeosil si Stratamed (pe baza de silicon).
Ideal ar fi sa consultati un plastician.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Consultati un medic cu specialitatea chirurgie plastica.
075dermato

stela

acum 8 ani

In urma cu timp in urma m-am oparit cu lapte si am avut o cicatrice urata si vizibila, si am reusit sa scap de ea dupa ce un medic mi-a zis sa incep sa folosesc un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E.
La mine a functionat tare bine acest produs, il recomand cu mare incredere. Acuma folosesc gelul pentru cateva cicatrici de la acnee si o parte au inceput sa se vindece...sanatate.

MembruMobileApp1482767340

acum 7 ani

Am aflat de acest produs natural pentru cicatrici de la dermaE si am inceput sa il folosesc. Va pot confirma ca are rezultate, la mine a functionat si il recomand cu incredere.