Chirurgia pleoapei (Blefaroplastia)

Chirurgie estetica

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as dori si eu o asemenea operatie pentru ca am aceasta boala . ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (4)

victor59104988

acum 15 ani

despre ce boala este vorba?

alina653112155

acum 15 ani

blefaroplastia nu este o boala. Ea se rezolva in cabinetele de chirurgie estetica.

victor59104988

acum 15 ani

Intradevar, afectiunea in sine se numeste ,,blefarochalazis,, sau ,,ptoza palpebrala congenitala, dobandita sau senila,,. In fiecare caz, cauza producerii este diferita. La fel si tratamentul.
Operatia se face in clinici de chirurgie plastica sau in clinicile unor oftalmologi care au dorit sa se specializeze in aceste interventii chirurgicale.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 52 ani.si vreau sa stiu cat costa aceasta interventie