ce sa ma fac?

Chirurgie estetica

Postata de laryale cu 14 ani in urma.

eu inca mai alaptez, fetita mea are 7 luni, dar deja sanii mi s-au lasat mai am putin si sunt plata. vreau un sfat orice inafara de silicoane

Raspunsuri (7)

raluca

acum 14 ani

Citat:
eu inca mai alaptez, fetita mea are 7 luni, dar deja sanii mi s-au lasat mai am putin si sunt plata. vreau un sfat orice inafara de silicoane

Buna,
Atata timp cat alaptezi fetita nu ai ce sa-ti faci la sani. Parerea mea inainte de toate, eu zic ca ar fi bine sa incerci mai intai metodele nechirurgicale, mergi la o clinica de terapii corporale care sunt in voga acum, fa sport, unge-te zilnic cu creme de buna calitate sau mergi la masaj endermologic, iar cel mai important nu trebuie sa oscilezi in greutate. Succes

omnia

acum 14 ani

Buna laryale,

Conform specialistilor, lasarea sanilor nu este provocata de alaptare in sine, ci de pozitia gresita din timpul alaptarii, sau este pur si simplu o consecinta a sarcinii.
Pentru a preveni lasarea sanilor pe perioada sarcinii si alaptarii, ar fi fost necesara masarea acestora de cel putin 2 ori pe zi, cu creme speciale pentru gravide.
Pe perioada alaptarii se recomanda purtarea de sutiene speciale si evitarea tensiunii la nivelul sanilor (folosirea pompei atunci cand este cazul)
Pentru fortifierea muschilor, iti recomand:
- exercitii fizice, cele mai indicate fiind flotarile,
- dusuri cu apa rece sau dusurile scotiene (cald-rece),
- masaj cu creme pentru revigorarea pielii;
- consumul a 2 litri de apa pe zi;
- masca cu lamaie aplicata pe san si lasata sa actioneze 5-10 minute;
- consumul de fructe si legume;

Numai bine!

maya(

acum 14 ani

lotiunea este solutia de care ai nevoie,si ti-o recomand din toata inima ,fara a-ti pune silicoane,eu sunt foarte multumita de acest produs.numai bine

raluca

acum 14 ani

Citat:
eu inca mai alaptez, fetita mea are 7 luni, dar deja sanii mi s-au lasat mai am putin si sunt plata. vreau un sfat orice inafara de silicoane

Buna,
Nu este bine sa iei nimic sau nu este bine sa te dai cu absolut nimic atata timp cat alaptezi. Grobust contine Saw Palmetto, un ingredient care nu ar trebui folosit in timpul sarcinii sau alaptarii. Eu te rog sa ai mare grija de sanatatea ta si a bebelusului. Pe curand

raluca

acum 14 ani

Citat:
lotiunea grobust este solutia de care ai nevoie,si ti-o recomand din toata inima ,fara a-ti pune silicoane,eu sunt foarte multumita de acest produs.numai bine

Buna Maya,
Te rog inainte de toate sa citesti prospectele apoi sa le dai oamenilor sfaturi. Stiai ca Grobust contine Saw Palmetto, un ingredient care nu ar trebui folosit in timpul sarcinii sau alaptarii? T e rog fii mai atenta si nu duce in eroare persoanele care sufera. Pe curand

maya(

acum 14 ani

lotiunea grobus o poti folosi dupa ce nu mai alaptezi fetita,numai bine

raluca

acum 14 ani

Citat:
lotiunea grobus o poti folosi dupa ce nu mai alaptezi fetita,numai bine

Draga mea, raspunsul pe care i l-ai dat laryale, a fost scurt si la obiect foloseste acest produs nu ai specificat absolut nimic.