asimetrie a fetei

Chirurgie estetica

Postata de Silviu555 cu 12 ani in urma.

De un an am observat o asimetrie a fetei. Partea dreapta a craniului fiind mai umflata(mare) ca cea din stanga[incepand exact de la mijlocul fetei,(dintre ochi,mijlocul nasului)].Partea dreapta a mandibulei, pometu drept la fel si sprancean dreapta fiind mai mari. De ce sa intamplat asta si cum pot remedia problema?

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Popescu

acum 12 ani

Greu de spus fara o consultatie.
Mergeti la un chirurg BMF sau plastician.

Tintas Florentin

acum un an

Dece partea dreapta a feței este mai umflata ca cealalta

Anna-Maria

acum 10 ani

Buna ziua,
am 27 ani si in urma cu vre-o 9 ani am avut o operatie in partea stanga a fetei in dreptul maxilarului. Mi s-a format ca o biluta de puroi care la curent se umfla. Am urmat tratament cu antibiotic pe atunci dar mi s-a umflat asa de tare incat erupea prin obraz, acolo formandu-se o pata rosie. D-na doctor de la maxilo-faciala a facut o incizie (cu drena etc) si am scapat de puroi. Problema mea este ca de atunci am ramas cu fata asimetrica. Din coltul gurii este vizibila o diferenta mare - partea dreapta e ok, dar stanga e mult prea afundata. Imi puteti da un sfat va rog ce as putea face in privinta asta si ce proceduri implica.
Va multumesc anticipat pentru raspunsul dv.

Cu stima,
Anna-Maria