ARSURI

Chirurgie estetica

Postata de marcemary cu 12 ani in urma.

BUNA SUNT DIN ARAD M-ATI INDRUMAT LA CLINICA DE ARSI DIN CALEA GRIVITEI BUCURESTI PENTRU INTERVENTIA CICATRICII DE PE BRAT IN URMA UNEI ARSURI CU APA FIARTA ,VA ROG DACA MA PUTETI INFORMA DESPRE COSTURILE INTERVENTIE SI SPITALIZAREA SAU DACA SE POATE CU TRIMITERE DE LA MEDICUL DE FAMILIE CE ACTE I-MI SUNT NECESARE SI DACA VOI PRIMI COCEDIU MEDICAL PRECIZEZ CA SUNT ANGAJATA .VA MULTUMESC!

Raspunsuri (3)

mihaela9922

acum 12 ani

cel mai bine te poti informa sunand direct la spital numarul de tel il puteti gasi pe net

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

in functie de gravitatea arsurii puteti primii concediu medical, daca aceasta a fost pe o suprafata mare sau de grad mare, daca v-a afectat capacitatea de a munci, etc. mai multe detalii despre spitalizare, daca se poate interveni chirurgical, daca interventia este decontata de casa de sanatate, acestea le puteti afla doar de la spitalul in cauza, si preferabil in urma unui consult medical in acel spital.

va urez o seara buna

Medic Epuran

acum 12 ani

Aveţi nevoie de trimitere de la medicul de familie şi de o adeverinţă de salariat (dovada că plătiţi asigurarea de sănătate). Referitor la costurile spitalizării şi perioada de internare, aceste date vi se vor oferi de către medicii respectivului spital (aşa cum bine v-a informat colegul meu)