Am o problema...

Chirurgie estetica

Postata de laura105 cu 15 ani in urma.

Din cauza facptului ca sunt foarte sp***a arat urat la fata, am pometii iesiti in evidenta, numai am obraji deloc, arat ca o femeie mult mai in varsta, piele ia conturul fetei si arat oribil. m-am gandit daca s-ar putea sa-mi fac un impalnt dar nu stiu daca e posibil....ce sa fac?

Raspunsuri (2)

victor59104988

acum 15 ani

Problema dvs se poate trata in doua moduri. Daca suportul osos al fetei este neadecvat, atunci implantul malar este indicat. Daca osatura este bine conturata dar sunteti nemultumita de stratul subcutanat, nu puteti apela la implant deoarece acesta se va vedea si palpa sub piele. Rezolvarea in acest caz se numeste transfer structural de grasime (lipostructure).
Numai bine!

Victor_ro

acum 15 ani

cate kg ai ? Poate nu e de vina forma fetei ci faptul ca esti sp***a...o tunsoare scurta cu parul tuns in scari (vezi frizura Luminitei Anghel) si mananca sa te ingrasi ...in general o femeie cand se ingrase pune si pe obraz si gat (de-aia se zice ca faci obraji)Curaj nu fii dezamagita iti faci numai rau , totusi cere si sfatul unui dr. poate in cazul tau nu e recomandat transferul de grasime si vezi cate isi fac tot felul de operatii la fata si peste ani arata buhaite si daca nu reuseste operatia? Ia tu masuri pe cale naturala nu apela la "macelari" Eu locuiesc in Canada si am vazut multe aici care sufera dupa ce au facut tot felul de operatii la fata fiindca au fost nemultumite. Pe moment au fost satisfacute dar dupa ani....nu vrei sa vezi cum arata...BAFTA!